Naše Česko

NIC 2020 je festival, který neexistuje. Můžete se ho ale zúčastnit i vy!

NIC 2020 je festival, který neexistuje. Můžete se ho ale zúčastnit i vy!
Zdroj: Getty Images

Umělci i umělkyně bojují s koronavirovou krizí každý den. Spousta z nich aktivně pomáhá svým komunitám, ačkoliv jejich vlastní příjmy ze dne na den spadly na nulu. Divadla jsou zavřená, koncerty se nekonají, a ani dveře galerií se jen tak neotevřou. A pouhé online aktivity kulturním institucím přežití nezajistí.

Tak bohužel čelíme reálné hrozbě, že v horizontu pár měsíců řada institucí z české kulturní mapy zmizí. Existuje ale cesta, jak je podpořit přímo, tady a teď. Hana Třeštíková, producentka a pražská radní pro kulturu, vytvořila společně s GoOut festival NIC 2020. Toho se můžete zúčastnit i vy!

NIC 2020 je festival, který neexistuje. Přesto se do něj zapojí řada institucí, které sice bohužel vzhledem k aktuálnímu nouzovému stavu nemohou nabídnout reálný program, ale podpořit je můžete i tak. Jak to tedy funguje, když se ve skutečnosti žádný festival nekoná?

Související obsah

Jednoduše tak, že si koupíte vstupenky na nic. Symbolická akce proběhne 1. května na svátek všech zamilovaných ve spolupráci s kulturními subjekty z celé České republiky. Nabídku festivalu najdete tady, tak proč se nezapojit?

Postup je jednoduchý: V programu instituce, kterou rádi navštěvujete, a záleží vám na jejím přežití, vyberete akci, kterou chcete "navštívit". V rezervačním systému GoOut si následně koupíte vstupenku dle vlastního výběru (třeba do první řady, na balkon, nebo na stání – čím lepší místo, tím vyšší částkou svým oblíbeným umělcům pomůžete). Vstupenka platí pro jedno sedadlo ve virtuálním sále, jehož kapacita je de facto neomezená. Dostane se tak opravdu na každého.

Víte o jakékoli iniciativě nebo aktivitě, která se snaží nastartovat ekonomiku? Máte nápad, jak pomoci lokálním podnikatelům nebo živnostníkům? Dejte nám vědět! Napište nám na nastartujmecesko@nova.cz nebo na Facebook.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz