Zahraničí

Královská svatba zrušena! Vnučka Alžběty II. se teď vdávat nebude

Královská svatba zrušena! Vnučka Alžběty II. se teď vdávat nebude
Zdroj: Profimedia

Vnučka královny Alžběty II., princezna Beatrice, zrušila svatbu s podnikatelem Edoardem Mapellim Mozzim. Brát se měli 29. května. Důvodem je epidemie koronaviru. Princezna zatím náhradní termín neřeší.

Měla to být další velká událost v královské rodině, byť ne tak velká, jako když se ženil princ Harry. Jednatřicetiletá princezna Beatrice, dcera mladšího syna královny Alžběty Andrewa, je devátou v pořadí následnictví na britský trůn. Brát si měla miliardáře Edoarda Mapelliho Mozziho.

Kvůli pandemii koronaviru a karanténním opatřením ale pár plánovaný obřad zrušil. "Teď na svatbu vůbec nemyslí. Přijde čas, kdy rozhodnou o novém termínu, ale teď ne," řekl mluvčí páru pro web People.com.

Pár ani nestihl rozeslat pozvánky. Jisté ale je, že by jich nebylo málo a rozhodně by taková svatba nebyla v souladu s doporučeními vlády, aby se lidé stýkali jen v užším rodinném kruhu.

Související obsah

A to přesto, že Beatrice plánovala mnohem menší svatbu, než předchozí královské obřady, ať již jde o svatbu Williama a Kate, Harryho a Meghan, nebo před dvěma lety její mladší sestry Eugenie a Jacka Brooksbanka.

Obřad se měl konat v kapli St. James’s Palace, jednoho z nejstarších paláců v Londýně, svatební hostina měla být v zahradách Buckinghamského paláce, ten už ale s předstihem oznámil, že ji musí zrušit.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz