Koronavirus

Dezinfekce sídlišť zabrala! Šíření viru se v Uherském Brodě zpomalilo

Šíření nemoci Covid-19 v Uherském Brodě se podařilo zpomalit. Přispěla k tomu i dezinfekce několika bytových domů, kterou tamní radnice nechala provést před dvěma týdny. Na začátku dubna ji doporučila krajská hygiena.

Hasiči se ve speciálních oblecích pustili do rozsáhlé dezinfekce ve středu 1. dubna. Nejvíc nakažených ve Zlínském kraji bylo totiž v Uherském Brodě, konkrétně v bytových domech na sídlištích Pod Vinohrady a Střed. Hasiči tehdy důkladně vydezinfikovali společné prostory, schodiště, kliky, zábradlí i výtahy.

Na zásah použili desítky litrů speciálního roztoku. Obyvatelé dostali další dezinfekci, nejméně hodinu nesměli vycházet z bytů. Podle vedení kraje v této lokalitě tehdy denně přibývali v průměru tři až čtyři nakažení. Od té doby je ale situace podstatně klidnější, týdně tu teď přibývá jen několik infikovaných.

Související obsah

Ve městě od té doby platí přísné nařízení, podle kterého musejí správci domů zajistit každodenní dezinfekci společných prostor. Zlínský kraj měl ke včerejšku přes 260 nakažených, nejvíc právě v okrese Uherské Hradiště - tam se nákaza zákeřným virem potvrdila u 130 osob.

kč, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz