Počasí

Napřed sucho, v dalších týdnech se pak v Česku teploty i srážky ustálí

Napřed sucho, v dalších týdnech se pak v Česku teploty i srážky ustálí
Zdroj: Getty Images

Průměrné až mírně podprůměrné teploty, podobně tomu bude u srážek. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) představil výhled počasí na následující měsíc.

Zatímco se tento týden postupně ochlazovalo, ten příští tomu bude naopak. A v dalších týdnech bude podle měsíční předpovědi ČHMÚ trend pokračovat. “Teploty vzduchu se budou pozvolna zvyšovat, ale týdenní průměry by neměly převyšovat obvyklé hodnoty pro danou roční dobu,“ V grafu níže je opět vidět klesání teplot v půlce týdne mezi čtvrtých a desátým květnem.

Zdroj: ČHMÚ

Celkově meteorologové předpokládají, že období od příštího týdne do 17. května bude na teplotně průměrné až slabě podprůměrné. Teploty přes den by se mohly pohybovat od osmi stupňů v nejstudenějších období až po 17 v těch nejteplejších. V noci budou teploty padat pod deset stupňů, v následujících dvou týdnech mohou dokonce klesnout až k nule.

 

Související obsah


Srážky mají být průměrné až mírně podprůměrné, hlavně příští týden ale bude sucho. “První týden očekáváme velmi suchý a srážky se pravděpodobně vyskytnou až v závěru týdne.


V následujících týdnech se pak situace zlepší. “Předpokládá se mírné přibývání srážek, ale s týdenními úhrny nejpravděpodobněji v intervalech normálních hodnot,“ doplnili meteorologové. V grafu níže je jasně vidět propad v objemu srážek pro příští týden.

Zdroj: ČHMÚ

Výhled počasí na čtyři nadcházející týdny vydává ČHMÚ každou sobotu. Úspěšnost se u teplot pohybuje kolem 75 procent a u srážek okolo 65 procent.
 

Extrémní sucho dělá starosti zemědělcům i lesníkům. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

K tématu Počasí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz