Krimi

Detaily vraždy v Krnově: Seniorku podle vyšetřovatelů zabil manžel!

Detaily vraždy v Krnově: Seniorku podle vyšetřovatelů zabil manžel!
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Severomoravští kriminalisté odhalili první detaily vraždy, která se v pondělí ráno stala v Krnově na Bruntálsku. Podle nich je útočníkem jednaosmdesátiletý senior, obětí jeho o tři roky mladší manželka.

"Krajští kriminalisté řeší od pondělních ranních hodin násilný trestný čin, při kterém došlo k úmrtí 78leté ženy. Zadrželi jednu osobu, jednalo se o 81letého manžela poškozené," informovala v úterý dopoledne policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Doplnila, že policejní komisař následně seniora obvinil z vraždy a že mu v případě odsouzení hrozí trest 15 až 20 let. Jde o vyšší trestní sazbu, takže se nedá vyloučit, že žena zemřela zvlášť trýznivým způsobem.

Zároveň vyšetřovatelé navrhují, aby obviněný muž na soud čekal ve vazební cele. Zda se tak stane, by měl soud rozhodnout ještě během úterka, nejpozději ve středu.

Související obsah

"Vzhledem k pozůstalým a citlivosti případu nebudeme sdělovat žádné bližší informace," uzavřela Jiroušková. Motiv činu policisté nijak blíže nekomentovali. Podle informací TN.cz spolu manželé byli dlouhou řadu let.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Krátká zpráva

Exprezident Porošenko se vrátí na Ukrajinu, aby čelil obviněním z vlastizrady

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko se chce v pondělí vrátit na Ukrajinu, aby bojoval proti obviněním z vlastizrady. Podle prokurátora byl coby jeden z nejbohatších ukrajinských podnikatelů zapojen do prodeje velkého množství uhlí, které pomohlo financovat Ruskem podporované separatisty na východní Ukrajině v letech 2014–2015, uvedla agentura AP. Porošenko trvá na tom, že je nevinný, a svého nástupce Volodymyra Zelenského obvinil ze snahy ho politicky zdiskreditovat.

Píše se na Deník.cz