Zahraničí

Světu hrozí kvůli pandemii hladomor biblických rozměrů, varuje OSN

Světu hrozí kvůli pandemii hladomor biblických rozměrů, varuje OSN
Zdroj: Profimedia

Čelíme nebezpečí, že se po celém světě rozšíří kvůli pandemii koronaviru hladomor až biblických rozměrů. Varuje před tím Organizace spojených národů (OSN). Ohroženo hladem je více než 250 milionů lidí.

"Vedoucí Světového potravinového programu (WFP) David Beasley uvedl, že je nutné rychle jednat, aby nedošlo ke katastrofě,“ píše britská BBC.

Podle zprávy WFP jsou nejvíce ohrožené země, které jsou zasažené různými konflikty, hospodářskou krizí nebo změnou klimatu. Jedná se především o Jemen, Demokratickou republiku Kongo, Afghánistán, Venezuelu, Etiopii, Jižní Súdán, Súdán, Sýrii, Nigérii a Haiti.

Související obsah

Zpráva zároveň uvádí, že v Jižním Súdánu postihla potravinová krize v loňském roce 61 % populace. Ještě před pandemií čelily po celá desetiletí nedostatku potravin kvůli suchu také části východní Afriky a jižní Asie.

Beasley zároveň vyjádřil strach, že přibližně 30 milionů lidí a možná i více může během několika měsíců zemřít, pokud OSN nezajistí více finančních prostředků a potravin.

Zároveň dodal, že nikdo z nich nemusí zemřít: "Jsem přesvědčený, že s našimi odbornými znalostmi můžeme spojit týmy i jednotlivé programy a zajistit, aby se pandemie Covid-19 nestala katastrofou.“

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny "svého" politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimir Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny "svého", tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz