Zahraničí

V Řecku chumelí. Česko se konečně dočká deště! PŘEDPOVĚĎ

V Řecku chumelí. Česko se konečně dočká deště! PŘEDPOVĚĎ
Zdroj: Profimedia

Na konci dubna by zřejně nikdo neočekával sníh ani v našich končinách, natož na jihovýchodě Evropy. Přesto se to sociálních sítích jenom hemží fotkami zasněženého Řecka. Česko sice chumelenice již nečeká, podle meteorologů se však konečně dočká vydatnějšího deště, a dokonce i bouřek.

Neobvyklá zima ve čtvrtek zaskočila některé části středního a severního Řecka - teploty tam klesly pod nulu a místy napadlo až 15 centimetrů sněhu. Na sociálních sítích se objevilo mnoho fotografií zasněžených vesnic poblíž turisticky vyhledávaných destinací, jako je Kastoria, Larisa či Ioánnina.

V obcích s vysokou nadmořskou výškou dokonce vyjely sněžné pluhy, aby zprůjezdnily zasypané silnice. A zatímco v severní části Řecka nic nepřipomíná blížící se léto, na jihu je situace odlišná. Teploty jsou tam naopak vysoké a kvůli silnému větru z jihu je vzduch plný saharského písku a prachu.

V České republice už meteorologové sníh neočekávají, konečně se ale dočkáme deště. Počkat si na něj však musíme až do příštího týdne, tento víkend se objeví pouze ojedinělé přeháňky v horských oblastech. V úterý od západu dorazí na území Česka studená fronta, která s sebou přinese déšť a bouřky.

Zasněžený amfiteátr v Řecku

Pršet bude v noci na středu a ve středu a to na většině území. V bouřkách se úhrn srážek vyšphá až na 20 mm. Pro srovnání, tento víkend se srážkové úhrny budou pohybovat pouze kolem 0,05 mm. Přeháňky pak meteorologové očekávají i ve čtvrtek.

Související obsah

"Příští týden tak bude nejbohatší na srážky z celého dubna. Jsou místa v České republice, kde od začátku měsíce ještě vůbec nezapršelo," uvedla pro TN.cz meteoroložka Dagmar Honsová. Dodala však, že vydatný déšť, který nás čeká v příštím týdnu, půdu před suchem příliš nespasí.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz