Domácí

Počasí na měsíc: Nejdřív bouřky i mrazíky, pak bude spíš sucho

Počasí na měsíc: Nejdřív bouřky i mrazíky, pak bude spíš sucho
Zdroj: Getty Images

Následující čtyři týdny budou podle měsíční předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) teplotně i srážkově průměrné. Přesto se ještě mohou objevit mrazíky a ani déšť nebude rozložený rovnoměrně.

Přelom dubna a května má podle předpovědi přinést více srážek a také bouřky. V neděli a pondělí mají dokonce teploty klesnout v údolích i pod nulu, přes den se naopak vyšplhají k 20 stupňům.


"Týden od 27. dubna bude průměrný až slabě nadprůměrný, minimální noční teploty budou zpočátku jen kolem +2 °C, v údolích až -2 °C, postupně kolem 8 °C a maximální denní teploty zpočátku mezi 19 až 24 °C, ve druhé polovině týdne v intervalu 13 až 19 °C," píší meteorologové.

Následující týden od 4. května bude teplotně průměrný až nadprůměrný. Model ČHMÚ ukazuje denní rozpětí od 14 až po 26 stupňů, v noci a ráno rozptyl od dvou do dvanácti stupňů.

"Týden od 11. do 17. května vychází jako relativně nejchladnější s týdenním průměrem nejnižších nočních teplot kolem 6 °C a týdenním průměrem nejvyšších denních teplot kolem 18 °C," předpovídají experti.

Související obsah

Poslední týden období bude opět teplejší. Podle předpovědi mohou denní teploty vystoupat až k 27 stupňům, ty noční pro změnu spadnou v minimech ke stupňům pěti.

"Období jako celek by mělo být srážkově průměrné. První dva týdny vychází nadprůměrné s úhrny kolem 20 milimetrů za týden, poslední dva spíše podprůměrné s polovičními úhrny," uzavírá velkou předpověď ČHMÚ.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz