Zahraničí

Kim Čong-un je možná po smrti. Dynastii může převzít jeho sestra!

Kim Čong-un je možná po smrti. Dynastii může převzít jeho sestra!
Zdroj: Profimedia

Spekulace o tom, co se stalo se severokorejským diktátorem Kim Čong-unem, nabírají spád. Po informacích, že je vůdce KLDR po zpackané operaci srdce ve vegetativním stavu, vystřídaly čerstvě zvěsti, že je už po smrti. Zemřít měl údajně v sobotu v noci.

Informaci o diktátorově skonu přinesl v neděli mimo jiné britský zpravodajský portál Daily Express. Odkazuje se na nejmenované zdroje přímo ze Severní Koreje a také z Dálného východu.

Portál nicméně upozorňuje, že informace je extrémně obtížné ověřit, protože severokorejský režim patří k nejizolovanějším na světě a nejspíš nezbyde než čekat na oficiální státní prohlášení.

Daily Mail jako jeden ze zdrojů uvádí viceprezidentku hongkongské satelitní televize HKSTV Š'-ťien Sing-cou, která se nechala slyšet, že "velmi spolehlivý zdroj" jí oznámil, že Kim Čong-un už je po smrti.

Š'-ťien Sing-cou má na čínské sociální síti Weibo 15 milionů fanoušků a je také neteří čínského ministra zahraničí. O pár hodin dříve japonský týdeník Shukan Gendai pro změnu přinesl informaci, že je vůdce KLDR ve vegetativním stavu po zpackané operaci srdce.

Související obsah

Některá média už začala spekulovat o tom, kdo nastoupí na severokorejský "trůn" po Kimovi. Fox News vsázejí na Kimovu sestru Kim Jo-Čong, která má k diktátorovi velmi blízko. Pokud by se moci opravdu chopila, byla by první ženou v této pozici v dynastii Kimů.

Kim Jo-čong si prý nepotrpí na okázalost tolik jako její mužští předchůdci, ale sdílí bratrovu zálibu v tajnůstkaření a likvidaci politických odpůrců. Jasný není ani její přesný věk, ale měla by být o pár let mladší než Kim Čong-un, kterému je (asi) šestatřicet.

Světová média spekulují o zdravotním stavu diktátora už delší dobu. Velký rozruch vyvolalo například to, že se Kim Čong-un nedávno neobjevil na oslavách narození svého dědečka Kim Ir-sena, který stál u zrodu vládnoucí dynastie.

Spekulace o zdraví Kim Čong-una kolují už přibližně týden:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch má koronavirus

Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) má koronavirus. "Z pátku na sobotu mi nebylo dobře, proto jsem si došel preventivně na PCR test. Ten bohužel ukázal, že jsem pozitivní. Nastupuji tak do 14denní izolace. Díky očkování mám mírný průběh a budu pracovat z domova," napsal na twitteru.

Píše se na Deník.cz