Koronavirus

Opera až do domu. Zpívaly hvězdy, zazněla i Dvořákova Rusalka

Newyorská Metropolitní opera uspořádala online koncert, kterého se ze svých domovů zúčastnily ty největší hvězdy žánru z různých koutů světa. Přímý přenos trval přes čtyři hodiny a divákům nabídl úryvky nejslavnějších oper v netradiční podobě.

Na velkolepém koncertě, který mohl sledovat z pohodlí domova celý svět, zazněl i úryvek z Dvořákovy Rusalky v podání bulharské sopranistky Sonji Jončevové.

"K události se připojilo přes 40 hvězd z patnácti zemí. Divákům kromě kulturního zážitku nabídly také jedinečný pohled do svého soukromí," popsala světoznámá operní pěvkyně Elina Garančová.

Kvůli pandemii je Metropolitní opera v New Yorku zavřená od 11. března a přichází o miliony dolarů. Přenos byl sice zdarma, diváci ale mohli posílat dobrovolné příspěvky na záchranu její budoucnosti.

Související obsah

Večerem ze svého bytu v New Yorku provázel ředitel opery Peter Gelb spolu s dirigentem Yannýckem Nezetem Segánem. "Dnes se pokusíme o něco zcela ojedinělého. První virtuální operní galavečer, převážně živě," deklamoval Gelb.

Koncert uzavřelo jedno z předtočených vystoupení. Anna Nětrebková se rozloučila emotivní skladbou od Rachmaninova.

pez, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz