Zajímavosti

K Zemi se blíží v čase pandemie obří asteroid. Vypadá, jako by měl roušku!

K Zemi se blíží v čase pandemie obří asteroid. Vypadá, jako by měl roušku!
Zdroj: Arecibo Observatory/NASA/NSF

Vědci zaregistrovali asteroid, který se blíží k naší planetě. Překvapivě vypadá, jakou měl nasazenou obličejovou roušku. Že by i ve vesmíru věděli, jaké pandemii pozemšťané čelí?

Na rozdíl od šířící se epidemie koronaviru asteroid nepředstavuje pro lidstvo žádnou hrozbu. Naši planetu má minout v dostatečné vzdálenosti. Že by se i asteroid, který dostal přidělené označení 1998 OR2, obával nákazy?

„Protože nedokážeme přemýšlet o ničem jiném než o nemoci Covid-19, vidíme masku i v případě asteroidu 1998 OR2,“ popsala Anne Virkki z observatoře Arecibo v Puerto Rico. Domnělou roušku tvoří vrcholky a hřebeny, kterými je část asteroidu pokryta.

Asteroid má podle informací webu huffpost.com klasifikaci jako potenciálně nebezpečný objekt (PHO), což znamená, že má průměr více než 150 metrů a může se přiblížit k zemské dráze na vzdálenost 0,05 AU, což je asi 20 vzdáleností Měsíce.

Asteroid se k Zemi dostane nejblíž ve středu 29. dubna, pak se opět začne vzdalovat. Nejblíže se k nám přiblíží na 6,3 millionů kilometrů. Neproletí kolem nás ale naposledy. "V roce 2079 projde asteroid 1998 OR2 kolem Země asi 3,5krát blíže, než letos. I proto je důležité sledovat a dobře znát jeho přesnou orbitu," doplnila Flaviane Venditti, vědecká pracovnice observatoře. Právě observatoř Arecibo, která se nachází v Portoriku, se zaměřuje na sledování těles, která by se k Zemi mohla přiblížit nebezpečně blízko.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz