Domácí

Vozíčkář se vyzbrojil vývrtkou i klíči. Na strážníka pak vytáhl meč!

Neobvyklý zásah mají za sebou pražští strážníci. Muž na invalidním vozíku v Michli útočil podle telefonátu na tísňovou linku na lidi kolem nožem, poté i vším, co měl po ruce. Hlídka ho musela zpacifikovat, spoutat a předat přivolaným policistům.

Strážníci do Chodovské ulice v Praze vyjížděli v úterý kolem půl osmé večer. Přivolal je mladík, který prý viděl, jak se invalida na vozíku snaží dostat do zaparkovaného auta. Za napomenutí si měl vysloužit útok nožem, který měl vozíčkář připevněný na klíčích.

"Pán je na vozíčku, teď odjíždí pryč, protože mu asi došlo, že to budeme chtít řešit, protože to přece není normální, aby na mě někdo vytahoval nůž. Neměl ani nic na obličeji," popsal mladík dispečerovi tísňové linky, který na místo okamžitě poslal hlídku.

Napadený mladík strážníkům ukázal, kudy se invalida vydal, a ti ho rychle dostihli. Na výzvu, aby zastavil, udělal podle městské policie přesný opak - změnil směr a prudce se rozjel na hlídku. Ani na další upozornění prý nereagoval a z kapsy vytáhl dlouhý nůž.

Související obsah

"Razantně se rozmáchl. Nůž nasměřoval přímo do horní oblasti stehen, slabin a břicha. V dalším útoku mu zabránilo použití donucovacích prostředků," doplnila mluvčí městské policie Irena Seifertová. I při čekání na příjezd policistů byl prý vozíčkář agresivní.

41letého muže si do péče nejdříve převzali záchranáři, kteří mu ošetřili drobná poranění. Poté už směřoval na policejní služebnu.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz