Krimi

Žena chtěla ukončit svůj život. Policista natočil, jak ji zachránil z okna! VIDEO

Žena v okně sedmého patra panelového domu vzburcovala v úterý večer ústecké policisty. Přivolaní muži zákona si se stresující situací rychle poradili.

Nucená karanténa, sociální izolace i zvýšená úzkost z obcházející epidemie koronaviru dopadá na psychiku lidí. Asijští výzkumníci již hlásí narůstající počty sebevražd v souvislosti s opatřeními, které šíření viru provází. Statistici očekávají podobný jev i u nás.

Co přesně dohnalo na parapet okna mladou ženu z Ústí nad Labem, je předmětem vyšetřování, policie nechtěla její zdravotní stav komentovat. Záběry ale ukazují její značný neklid.

"Policejní hlídka v úterý krátce po sedmé hodině večer vyjížděla k ženě stojící v okně bytu v sedmém patře panelového domu. Již při příchodu k domu policisté spatřili ženu, která stála mezi okny na parapetu," popsala Veronika Hyšplerová, mluvčí policie Ústeckého kraje.

Během chvíle vyběhli muži zákona nahoru a dostali se do bytu. "Jeden z policistů začal z okna pokoje s ženou opatrně komunikovat. Všimnul si, že se žena drží pouze jednou rukou hromosvodu," popsala policejní taktiku mluvčí.

Související obsah

Ve chvíli, kdy jeden z policistů z vedlejší místnosti strhnul pozornost ženy na sebe a žena dala nohu mimo parapet a sunula se po hromosvodu dolů, druhý policista ženu pevně uchopil oběma rukama za pas a strhnul jí do bytu.

"Ležící ženu pak následně na zemi uklidňoval až do doby příchodu záchranářů," doplnila policejní mluvčí. Žena se chovala velmi neklidně, přivolaní záchranáři ji museli uklidňovat. Bylo nutné ji z bytu odvézt na psychiatrii, kde prošetří její duševní stav. Zda se žena s psychickými potížemi potýkala dlouhodobě, nebo šlo o jednorázový zkrat, policie neuvedla.

S vážnými psychickými problémy se v Česku léčí asi deset procent obyvatel, dle odborníků potížemi od úzkostných poruch po těžké psychózy může trpět až třetina obyvatel, jen nemají stanovenou diagnózu a nijak se neléčí.

Sebevraždou ročně v Česku ukončí svůj život zhruba 1500 lidí, muži častěji než ženy. Podle Českého statistického úřadu patří právě skok z výšky mezi jeden z hlavních způsobů provedení sebevraždy, v období 2014 - 2018 představovaly u mužů 8 % a u žen dokonce 21 %.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko za pátek eviduje 17 659 nově potvrzených případů covidu-19

V pátek v Česku přibylo 17 659 případů covidu, což je o 2 700 méně než před týdnem. Nejvíce nakažených na 100 000 obyvatel je momentálně v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště, Olomouc a Žďár nad Sázavou. V nemocnicích se s covidem aktuálně léčí 6 786 pacientů, z toho 1 052 s těžkým průběhem. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Píše se na Deník.cz