Zahraničí

V sídle prezidenta Rakouska ohlásili bombu, venku chodil muž s mačetou

V sídle prezidenta Rakouska ohlásili bombu, venku chodil muž s mačetou
Zdroj: Profimedia

Rakouské prezidentské sídlo Hofburg museli ve středu krátce před 15. hodinou evakuovat. Kdosi totiž prostřednictvím e-mailu kanceláři prezidenta vyhrožoval bombou. Rakouská policie vzala hrozbu velmi vážně a oblast před kancléřstvím a celým prostorem Hofburgu zablokovala. Na místě zasahují desítky policistů v ochranných maskách.

Mohutné policejní manévry před komplexem vídeňského Hofburgu dávají najevo, že tamní policie žádnou hrozbu nebere na lehkou váhu. Prostor kancléřství policisté důkladně prohledávají a pozornost zaměřují i na původce zprávy o nastražené bombě. Kanceláři prezidenta totiž kdosi vyhrožoval přes e-mail.

Z bezpečnostních důvodů tak ozbrojené složky Hofburg raději evakukovaly. Pouhý den před hrozbou bombového atentátu, v úterý ráno, se měl na nedalekém Ballhausplatz navíc promenádovat muž vybavený mačetou. Podle dostupných informací měl po centru Vídně cestovat vlastním autem a nechávat si od kolemjdoucích poradit cestu k parlamentu.

Jednomu ze svědků se jeho chování zdálo podezřelé, a navíc v autě zahlédl mačetu. Raději proto zavolal policii. Jeden z policistů, kteří zasahovali u prezidentské kanceláře, posléze v jednom z mužů před budovou úřadu poznal osobu, která den předtím hledala cestu z Ballhausplatz k Hofburgu. Ihned o tom informoval další pohotovostní jednotky.

Související obsah

Podle informací rakouských úřadů mělo jít o 33letého muže, který dle svých slov chtěl pouze mluvit s politiky. U výslechu uvedl, že s mačetou prý nikoho neohrožoval. Vídeňské státní zastupitelství ve středu požádalo o jeho vzetí do vazby a zadána byla i žádost o psychiatrické posouzení jeho zdravotního stavu.

Třiatřicetiletý muž, obviněný z pokusu o nátlak, dle informací rakouské policie zatím nebyl trestán. Za jeho nedávný výstřelek mu však hrozí od šesti měsíců až po pět let vězení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz