Domácí

Od smrti Ivety Bartošové uplynulo šest let. Začínala jako křehká kráska

Dnes je to přesně šest let od smrti Ivety Bartošové. Zpěvačka patřila od konce 80. let mezi hvězdy českého POPU. Vystupovala v muzikálech a zahrála si také ve filmu. Ke konci života ovšem bojovala se závislostí na alkoholu i lécích. Svůj život ukončila pod koly vlaku nedaleko svého domu v Uhříněvsi v 48 letech.

V roce 1986, ve dvaceti letech, sesadila z trůnu Hanu Zagorovou a stala se Zlatou slavicí. To už měla za sebou tři roky trvající kariéru a společné vystupování se svou velkou láskou Petrem Sepéšim. Obrovskou ranou pro ni byla jeho smrt v roce 1985. V pouhých 25 letech jeho auto na přejezdu smetl vlak.Bartošová pokračovala v sólové kariéře. Účinkovala v muzikálech a zazářila třeba v Drákulovi nebo Johance z Arku. Rozjetou kariéru ale přerušily psychické problémy a v roce 2006 ohlásila pauzu. Léčila se ze závislosti na antidepresivech a alkoholu.

Související obsah

V roce 2008 se provdala za herce a neúspěšného filmového producenta Jiřího Pomeje. Manželství vydrželo pouhé dva roky. Potom se Bartošová začala stahovat do ústraní. V létě 2013 odjela se samozvaným ochráncem týraných žen Zdeňkem Macurou do Itálie. Jenže ve hře byl i Domenico Martucci, nebo Josef Rychtář, kterého si předtím vzala.

Z Itálie pochází i známá fotografie v plavkách naruby. Podle Josefa Rychtáře Macura zpěvačku do Itálie unesl. A pro Ivetu, které říkal Džambulka, si dojel.

Štěstí ale zpěvačce dlouho nevydrželo a zhruba rok na to skočila pod kola vlaku v Uhříněvsi, nedaleko svého domova. Právě tam dnes minutu před půl dvanáctou, ve stejný čas, kdy zpěvačka zemřela, dorazil i Josef Rychtář.

Související obsah

"To místo pro mě znamená velkou ztrátu člověka, kterého jsem miloval a ta ztráta je tak bolestivá, že Ivetka tu se mnou je a bude," vyjádřil se Rychtář. Ivetinu památku chodili lidé celý den uctívat nejen k místu tragédie, ale i k jejímu hrobu v Říčanech.

"Iveta Bartošová byla výjimečná a její přínos je vidět především na tom, že od té doby, co odešla, se neobjevila žádná zpěvačka, která by ji nahradila, ona byla originál," popsal manažer a producent Janis Sidovský.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covid-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktury. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz