Koronavirus

Facebook zavádí novou reakci, už dorazila i k nám. Souvisí s karanténou

Facebook zavádí novou reakci, už dorazila i k nám. Souvisí s karanténou
Zdroj: tn.cz/ facebook

Na facebooku se objevil nový smajlík, kterým je možné reagovat na příspěvky nebo komentáře. Má vyjadřovat starost a zájem o druhé v této těžké době, kdy se rodiny ani přátelé nemohou vídat. Nová reakce přibyla také na messengeru.

Facebook už v minulosti reagoval na různé svátky nebo mezinárodní dny. Svou reakci tak dostala LGBTQ komunita, které mohli lidé vyjádřit podporu duhovou vlajkou, nebo maminky, kterým bylo možné na Den matek poslat virtuální kytičku.

Nyní se sociální síť rozhodla přizpůsobit současné pandemii koronaviru a s ní souvisejícímu omezení pohybu, které platí po celém světě. Nová reakce na facebooku představuje smajlík objímající srdíčko a uživatelé jím mají dát najevo svou starostlivost o druhé.

"Nápad na objímací reakci se stále vrací jako jedna z emocí a pocitů, které nám v reakcích chybí. Takže je to něco, co jsme měli vždy v hlavě. A v krizi, kterou nyní procházíme, není pochyb o tom, že lidé potřebují více soucitu, více podpory," uvedla šéfka vývoje mobilní aplikace Fidji Simoová pro portál USA Today.

Související obsah

Facebook změnu ohlásil už minulý týden, až nyní ale dorazila do Česka. "I když jsme každý zvlášť, jsme v tom spolu. Přidali jsme novou reakci, abyste mohli vyjádřit speciální podporu, když je teď mnoho z vás vzájemně odloučených," informuje sociální síť uživatele.

Spolu s ní přibyla také nová reakce v aplikaci messenger. Po delším podržení na reakci srdce můžete zvolit novou variantu a z červeného srdíčka se stane fialové a pulzující. I to má vyjadřovat podporu. Zpět na červené srdce se vrátíte stejně.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz