Koronavirus

Od důchodu ho dělily hodiny. Po 34 letech ve zdravotnictví přišel hořký konec

Od důchodu ho dělily hodiny. Po 34 letech ve zdravotnictví přišel hořký konec
Zdroj: Getty Images

Juan se tento týden do práce vyloženě těšil. Měl to být jeho poslední týden v práci, ve čtvrtek ho čekal plánovaný odchod do důchodu. Jenže zaslouženého klidu si letitý zaměstnanec nemocnice už neužije.

Koronavirus má po celém světě již přes 235 tisíc obětí. Příběhy některých z nich jsou obzvlášť dojímavé. Například osud Juana Martineze z amerického Illinois, který popsal web Fox News.

Jako zdravotní technik na chirurgickém oddělení asistoval u mnoha operací, které pacientům zachránily život. Šedesátiletý Juan strávil prací v nemocnici celkem 34 let, často smutných z marného boje o životy pacientů, ale často také naplněných díky happyendům, které se pod rukama lékařů na operačních sálech udály. Dramatické dny prožíval i v posledních týdnech díky pandemii koronaviru.

Tento týden měl být jeho posledním před zaslouženým odchodem na odpočinek. V pondělí ale do práce nedorazil. Rodina potvrdila, že v tento den zemřel. Do důchodu mu zbývalo odpracovat poslední čtyři dny.

Související obsah

Byl jedním z těch, kdo v chicagské nemocnici University of Illinois Hospital pracoval v první linii. Svou práci vykonával s nadšením a vášní, byl jí oddaný a dokázal pro ni strhnout i svého syna, Juan Jr. pracuje ve stejné nemocnici, jako jeho otec. Obdivovala ho i jeho dcera Angela. „Lidé si ho často pletli s lékařem, protože byl hrozně chytrý a měl nadhled. Pro mě to byl nejchytřejší člověk, kterého znám. Byl pro druhé úžasným mentorem a učitelem,“ zavzpomínala na svého tatínka.

O jeho srdečnosti vypovídá i to, že byl pastorem v místím kostele, léta sloužil v armádě, byl také členem národní gardy, ze služby si dokonce odnesl několik ocenění.

Související obsah

Poté, co 14. dubna oslavil šedesátiny, plánoval ale odejít na zasloužený odpočinek. Chtěl se více věnovat rodině, cestovat s manželkou a hlavně trávit čas s milovanými dětmi a vnoučaty. To už bohužel nestihne.

Je jedním ze zdravotníků, kteří se při své práci nakazili obávaným koronavirem a nedokázal s ním vůj boj vyhrát. Pozitivně testovaný byl i jeho syn Juan. Víc než vlastní nemocí je teď ale zdrcený tím, že peníze, které chtěl otci darovat k životnímu jubileu právě na cestování, teď použije na jeho cestu poslední.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz