Koronavirus

Trump měl pravdu. Koronavirus má pocházet z laboratoře ve Wu-chanu

Trump měl pravdu. Koronavirus má pocházet z laboratoře ve Wu-chanu
Zdroj: Profimedia

Americký prezident Donald Trump není jediným, kdo původ nového koronaviru klade do souvislosti s čínskými laboratořemi. Důkazy o tom údajně má i americký ministr zahraničí.

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo v americké televizi ABC oznámil, že i on má důkazy potvrzující původ koronaviru. Tvrdí, že pochází z čínské laboratoře ve Wu-chanu. Domnívá se ale, že odsud unikl nedopatřením, nemělo by jít o záměrně použitou biologickou zbraň.

Pompeo dokonce mluví o celé řadě důkazů, které laboratorní původ viru potvrzují. „Není to poprvé, co čelíme viru z čínské laboratoře,“ dodal dokonce Pompeo. Poukazoval tím na epidemii viru SARS, která měla být rovněž umělým virem vytvořeným v čínské laboratoři.

Donald Trump v minulosti upozorňoval, že Čína podcenila dopad nového viru a z počátku manipulovala s daty a záměrně tajila vážnost situace, kterou uniklý virus představuje.

Související obsah

To nyní Pompeo rovněž potvrzuje. Podle něj řídící Komunistická strana dbala více o to, aby se svět nedozvěděl o původu viru a vážnosti onemocnění Covid-19, než aby zahraniční země varovala, jakému nebezpečí budou čelit.

Pompeo hovořil také o tlaku na média a novináře, které se čínská vláda měla snažit zastrašovat a umlčet. Upozornil také na neochotu pustit cizince do zmíněné laboratoře, odkud nákaza měla vzejít. Zájem o to projevili jak Američané, tak zástupci Světové zdravotnické organizace (WHO). Získat a moci prozkoumat původní vzorky přitom může být pro poznatky virologů a epidemiologů zásadní.

Trump tvrdě vystupuje a sbírá informace proti Číně. Podívejte se na reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz