Domácí

Při nehodě taxíku zemřel řidič, měl s ním cestovat ministr Petříček

Při nehodě taxíku zemřel řidič, měl s ním cestovat ministr Petříček
Zdroj: TN.cz

V noci na středu v Nuselské ulici v Praze havarovalo taxi, kterým cestoval ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD). Řidič narazil do zaparkovaného auta zřejmě poté, co mu selhalo srdce. Na místě zemřel. Ministr by měl být v pořádku.

Nehoda se stala okolo třetí hodiny ranní. Podle mluvčí policie Violety Siřišťové řidič naboural do zaparkovaného auta. V taxíku cestoval ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD). Měl by být v pořádku.

Informaci potvrdila policie. "Pan ministr měl v době dopravní nehody, na základě vlastního požadavku, přerušenou policejní ochranu. Je to jeho právo a je to běžné. Chráněná osoba může kdykoliv policejní ochranu odmítnout či přerušit," uvedla na twitteru.

Související obsah

Přesné příčiny nehody nejsou jasné, dvaašedesátiletému šoférovi však zřejmě selhalo srdce. Policisté, kteří byli na místě dříve než záchranáři, se ho pokoušeli oživit, avšak bez úspěchu. Nepodařilo se to později ani záchranářům.

"Snažili jsme se muže oživit přes půl hodiny, na místě však zemřel," řekla pro TN.cz mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová. "Byl jsem v noci u tragické dopravní nehody jako pasažér," potvrdil svou účast ministr Petříček pro deník Blesk. "Je mi líto, že vyhasl lidský život. Chci pozůstalým vyjádřit svou upřímnou soustrast. S mou ženou zítra uspořádáme zádušní mši," řekl.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz