Domácí

Celníci chtěli jen vyzvat k nasazení roušky, našli v Kinder vajíčkách drogy

Celníci chtěli jen vyzvat k nasazení roušky, našli v Kinder vajíčkách drogy
Zdroj: Celní správa

Byla to v podstatě náhoda, že celníci ve Slaném na Kladensku odhalili trestnou činnost. Ve středu si totiž všimli skupiny mužů bez roušek, a tak je chtěli vyzvat, aby si je nasadili. Muži se ale začali chovat podezřele, a tak hlídka provedla kontrolu, při které našla zhruba 60 gramů marihuany ukrytých mimo jiné v Kinder vajíčkách.

Ve středu po druhé hodině odpoledne hlídka středočeských celníků prováděla kontroly ve Slaném na Kladensku. Když projížděla ulicí Na Dolíkách, všimla si skupiny čtyř mužů bez roušek, proto je chtěla upozornit, aby si je nasadili. Nicméně to, že stáli za teplárnou a chovali se po příchodu celníků podezřele, přimělo hlídku k důkladnější kontrole.

"U mužů české národnosti celníci zajistili téměř 60 gramů sušené rostlinné látky, která vzhledem i zápachem připomínala marihuanu. Kontrolou a z výpovědi mužů zjistili, že jeden z nich marihuanu prodával a dva nakupovali," uvedla mluvčí Celní správy Yvona Matějková.

Související obsah

U čtvrtého muže žádné drogy celníci nenašli. "Hlídce tvrdil, že pouze doprovází kamaráda," sdělila Matějková a dodala, že dealer měl marihuanu připravenou k prodeji v různých obalech, například ve žlutých plastových kapslích z Kinder vajíček.

"Hlídka u tohoto muže pojala podezření ze spáchání trestného činu neoprávněného přechovávání a distribuce omamné a psychotropní látky, u dalších dvou pak ze spáchání přestupku neoprávněného přechovávání návykové látky v malém množství pro vlastní potřebu," upřesnila Matějková. Celníci na místo přivolali policii, která si případ převzala. Prodejci hrozí rok až pět let ve vězení nebo pěněžitý trest.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz