Zahraničí

Smolař chtěl pomoct příteli, hrozí mu vězení. Našli u něj drogy za statisíce

Smolař chtěl pomoct příteli, hrozí mu vězení. Našli u něj drogy za statisíce
Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Náhoda je blbec - tak zní lidové pořekadlo, o kterém teď 30letý Juraj ze Slovenska ví své. Protože se mu porouchalo auto, čekal až přijede mechanik. Společnost mu dělal kamarád, který si musel odskočit. Přitom ale spadl do šachty, řidič mu proto přivolal pomoc. Na místo dorazila i policie, která při kontrole v autě objevila drogy za více než čtvrt milionu korun.

Bizarní příběh se odehrál o víkendu v Bratislavě v časných ranních hodinnách. Policii zavolal muž, který oznámil pád svého kamaráda do šachty. K tomu dle jeho slov došlo ve chvíli, kdy čekali na mechanika, protože se jim porouchalo auto. Jeho kamarád si šel odskočit k blízkým stromům, nevšiml si ale šachty a spadl do ní.

Na místo proto přijeli jak policisté, tak záchranáři. Ti se postarali o zraněného muže - vytáhli ho ze šachty a převezli do nemocnice. Muž, který policii přivolal, měl o něco méně štěstí. Policisté totiž provedli kontrolu jeho auta a našli tam velké množství drog. "Když muž hledal v kufru potřebné doklady, hlídka si všimla sáčků s tlakovými uzávěry a mikrováhy. Z důvodu podezření z trestné činnosti prokurátor povolil prohlídku vozidla," uvedla slovenská policie.

Související obsah

Při prohlídce tak policisté našli zhruba 2205 běžných dávek metamfetaminu, šest dávek extáze, 16 dávek kokainu a jednu dávku marihuany. Celkem se jednalo o omamné a psychotropní látky v hodnotě zhruba deseti tisíc eur, tj. více než 270 tisíc korun.

Přes všechnu svou smůlu se muž nechtěl tak lehce vzdát a nabízel policistům peníze, hodinky, dokonce i samotné drogy, pokud to nechají být. Ke své trestné činnosti si tak může přičíst ještě podezření z korupce. "Vyšetřovatel vznesl proti 30letému Jurajovi G. obvinění z drogového trestného činu, za který mu při prokázání viny hrozí 10 až 15 let ve vězení. Případ i nadále vyšetřujeme," uvedla policie.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz