Domácí

Náklaďák se převrátil, vysypané klády přimáčkly dva seniory! Děsivé VIDEO

Vážná nehoda se stala ve čtvrtek v podvečer v Želetavě na Třebíčsku. Nákladní auto naložené dřevem se v zatáčce převrátilo a vysypané klády přimáčkly k domu dva chodce. Děsivý moment i část záchrany seniorů zachytila kamera.

Na záběrech je vidět, jak se návěs plný dřeva nahýbá už v první zatáčce, kterou projíždí. V další už se nákladní auto na silnici neudrží, převrátí se na bok a klády se vysypou na chodník. Stalo se to ve čtvrtek kolem půl páté odpoledne v obci Želetava na Třebíčsku.

Svědkem byl Tomáš S., který poté na facebooku zveřejnil video nehody. Když si všiml, že klády přimáčkly dva chodce staršího věku, okamžitě jim běžel na pomoc. Oba senioři skončili s vážnými zraněními v nemocnici. Podle záchranářů utrpěli těžká poranění dolních končetin.

Rozhovor s Tomášem S., který byl u nehody první, najdete zde.

Související obsah

Dosavadní vyšetřování ukazuje, že viníkem nehody je nejspíš řidič náklaďáku. "Řidič nákladního vzidla Tatra projížděl zatáčkou nepřiměřenou rychlostí, nezvládl řízení a převrátil se se soupravou na přilehlý chodník," popsala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Policisté teď budou zjišťovat především to, zda měl náklad příslušná povolení a zda byl dostatečně upevněný. Vyprostit havarovaný vůz musela až těžká technika. Vysypané klády poškodily i dům u silnice, škoda se podle odhadů vyšplhá do milionů korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz