Domácí

"Paní křičela, že jí to přimáčklo nohy." Tomáš popsal nehodu v Želetavě

Tomáš Studnička na vlastní oči viděl nehodu nákladního auta, ze kterého se vysypaly dřevěné klády a zavalily dva lidi. Jako první jim běžel na pomoc a pro TV Nova nepříjemný zážitek i samotnou záchranu popsal.

Nehoda se stala ve čtvrtek krátce před půl pátou v Želetavě na Třebíčsku. Tomáš jel za nákladním autem, které převáželo dřevo. "Všiml jsem si, že se začíná trošku kymácet, a když vjel do zatáčky, na moje poměry rychleji, než by měl, viděl jsem, jak se mu návěs naklání doprava," popsal.

Náklaďák se v levotočivé zatáčce převrátil na bok a klády se vysypaly na chodník. Porazil také lampu, která rozbila střechu přilehlého domu. Tomáš ihned zastavil za náklaďákem, navlékl si výstražnou vestu a rozběhl se ke kabině, aby se řidiče zeptal, jestli je v pořádku.

"Když jsem přiběhl blíž, uslyšel jsem nářek jedné paní, která křičela, že jí to přimáčklo nohy. V tu ránu jsem si všiml, že mezi dřevem a barákem jsou přimáčknutí dva lidé. Starší paní měla obě dvě nohy zaklíněné, starší muž, její manžel, měl zaklíněnou jen jednu," doplnil Tomáš.

Oba senioři byli při vědomí a komunikovali. To už se k místu neštěstí začali sbíhat místní obyvatelé i řidiči z dalších aut, kteří zastavili. Každý ze svědků vytočil jinou tísňovou linku - záchranáře, hasiče a policisty, a začali pracovat na vyproštění staršího páru.

Související obsah

"Přiběhl jeden soused, který tam bydlel opodál, přinesl motorovou pilu a začali jsme vyprošťovat pána, který byl zaklíněný jen jednou kládou. Společnými silami jsme pána vyprostili a než jsme se stihli pustit do vyprošťování paní, už tam byli hasiči a vše převzali," dodal Tomáš.

Hasiči podle svědka na místo dorazili jako první zhruba tři minuty po telefonátu na tísňovou linku. Záchranáři pak do Želetavy vyslali sanitku i vrtulník, které zraněné přepravily do nemocnic v Jihlavě a v Brně. Oba manželé utrpěli vážná zranění. Více o nehodě čtěte zde.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz