Domácí

Místo moře kempy. Některé už hlásí na polovinu prázdnin obsazeno

Češi stále moc nevěří, že by mohli o prázdninách vycestovat za hranice. Už teď si proto začali objednávat ubytování v tuzemských kempech. Na některých místech už dokonce hlásí pro polovinu prázdnin obsazeno.

V jiných letech už by kempy o víkendu měly otevřeno. Vypadá to, že jarní ztráty ale doženou o letních prázdninách. Kvůli uzavřeným hranicím je prý zájem obrovský.

Třeba kemp Modřín na břehu lipenské přehrady už je na první polovinu prázdnin téměř obsazený. "V posledních dnech a týdnech se zájem o rezervace dovolené v kempu navýšil," uvedl za kemp Stanislav Hohl.


"Je tu takový fenomén, který jsme předtím neměli. Jde o skupiny, které mají sjednané sportovní kempy a aktivity pro zahraničí. A ti hledají alternativu tady v tuzemsku, " sdělil Zdeněk Hůna z kempu Křivonoska.

Související obsah

"Zvažujeme s manželkou, že pojedeme na Lipno někam na chatu, určitě ne k moři. Spíše do kempu," odpověděl jeden z dotázaných na otázku, zda se chystají místo k moři do českých kempů. "Chtěli jsme prodloužený víkend v Rakousku, ale to bohužel asi neklapne," přiznala další. Jiní čekají na to, až se uvolní karanténa. Poté si vyberou, jestli upřednostní penzion nebo kemp.


Největší zájem je prý o pronájem chatek. Lidé si rezervují také místa pro karavany. "Nejlépe se obsazují chatky s vybavením, bungalovy a po nich následují chatky v té jednodušší verzi," přiblížil Hůna. Podle Hohla je v jejich kempu aktuálně největší zájem o jurty a obytná auta.

Související obsah


Velikou část klientů tvořili v kempech zahraniční turisté. Ti letos nejspíš nepřijdou. Provozovatelé tak budou závislí pouze na českých klientech a ceny prý vzhledem k situaci zvyšovat nebudou.

sik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz