Zahraničí

Počet útoků na Židy se v Německu zvýšil o 13 procent

Počet útoků na Židy se v Německu zvýšil o 13 procent
Zdroj: Profimedia

Počet antisemitských trestných činů spáchaných v Německu se vloni zvýšil o 13 procent. Uvádí tovýroční zpráva o politicky motivovaných zločinech, ze které v neděli cituje deník Welt am Sonntag.

Proti Židům a židovským institucím bylo v roce 2019 spácháno přibližně 2000 trestných činů, o rok dříve to bylo 1799. Detaily zprávy oznámily příslušné úřady ješt ěpředtím, než ji v úterý oficiálně představí spolkový ministr vnitra Horst Seehofer a prezident Spolkového kriminálního úřadu BKA Holger Münch.

Celkový počet politicky motivovaných zločinů v Německu soupl o 14 procent z 36 tisíc na více než 41 tisíc skutků. Přibližně 22 tisíc případů je přitom považovaných za politicky pravicových a 10 tisíc případů připisují úřady levicovým pachatelům, uvádí agentura DPA.

Související obsah

Nárůst politicky motivovaných trestných činů byl mimořádně výrazný ve spolkové zemi Braniborsko, kde došlo k nárůsto o více než padesát procent, a v Durynsku, kde se bilance zvýšila o 40 procent. Obě země jsou ve východní části Německa.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz