Zajímavosti

Zoo zveřejnila záběry z porodu sloní holčičky: Spadlo na ni starší slůně!

Pražská zoo zveřejnila unikátní záběry, které zachycují porod nejnovějšího přírůstku - malé slonice. Hned po narození to neměla jednoduché, starší slůně na ni spadlo a nemohlo se zvednout. Nakonec ale vše dobře dopadlo a sloní slečna je v pořádku.

Zoo Praha se pochlubila videem, které zachycuje zázrak zrození, na facebooku. "V Údolí slonů byl včera velký den! A my vám nabízíme ještě jedno ohlednutí, které obsahuje i záznamy porodu z kamer," napsala v příspěvku zoologická zahrada.

Na černobílých záběrech z bezpečnostní kamery je vidět, jak slonice Janita vytlačila mládě. Zdá se, že to šlo bez problémů. Ty ale přišly potom, když na novorozené slůně spadlo to, které se narodilo na konci března.

Zasáhnout musela jeho maminka Tamara, které se nakonec nohou podařilo starší slůně z mladšího sundat. Novorozená slonice se pak začala stavět na nohy, což se jí po pár pokusech podařilo. Zatím je ale ve stání trochu nejistá, jak ukazuje zbytek videa.

Související obsah

Sloní holčička se narodila v noci na 9. května a vážila 124 kilo. "Porodní váha staršího slůněte narozeného 27. března přitom byla 92 kilogramů a aktuálně březnová samička váží 138 kilogramů," doplnila zoo, aby ilustrovala, jak je slůně velké.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zajímavosti

Důležité Události

Píše se na Deník.cz