Domácí

V Zoo Praha se narodilo druhé slůně, Janita byla březí téměř dva roky

Pražská zoologická zahrada hlásí radostnou zprávu. V noci na sobotu se tu narodilo druhé letošní slůně. Přivedla ho na svět slonice Janita, která byla březí o šest týdnů déle než minule. Jaké dostane sloní holčička jméno, zatím není jasné.

"Konečně! Konečně jsme se dočkali i druhého slůněte. Janita je porodila dnes, v sobotu 9. května, v 1.48 hodin," informoval v sobotu brzy ráno ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek na facebooku s tím, že Janita přivedla na svět sloní holčičku. Obě jsou v pořádku.

"Jak víte, na to, až Janita porodí, jsme čekali více než dva měsíce. Její březost trvala tentokrát 683 dní, byla tedy o více než šest týdnů delší než minule, a slůně je opravdu velké," popsal Bobek a poděkoval všech chovatelům v čele s Martinem Kristenem a také kurátorovi Pavlu Brandlovi.

Jak se bude novorozené mládě jmenovat, ředitel zoologické zahrady zatím neuvedl. Ujistil však, že bude přinášet další informace, fotky a videa. Hned na prvním snímku je vidět, že se malá slonice má čile k světu.

Související obsah

První letošní slůně se v pražské zoo narodilo slonici Tamaře na konci března. I tohle byla samička a zahrada pak ukázala, jak přišla na svět. Podívejte se na unikátní záběry:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz