Domácí

Sloní mláďata se poprvé ukázala návštěvníkům pražské zoo

Pražská zoo slaví narození dvou samiček slona indického, druhé mládě přišlo na svět teprve před několika dny. Dosud jsme obě sloní dámy znali víceméně jen z fotek, ve středu se ukázaly i návštěvníkům. Vypuštění do výběhu jsme přenášeli živě.

Nad ránem 9. května přišla úžasná zpráva, v pražské zoologické zahradě se narodilo mládě slona indického. Jde hned o druhé mládě v poslední době, první slůně přišlo na svět 27. března. V obou případech jde o samičky.

Ty se ve středu oficiálně představily veřejnosti. Mláďata zaměstnanci zahrady vypustili do výběhu kolem 12:00.

I když je mezi slůňaty několik dní rozdíl, jsou od sebe skoro nerozeznatelná. Porodní váha mladší samičky byla 124 kilogramů, březnové mládě vážilo po porodu 92 kilogramů a v době narození druhého mláděte mělo 138 kilogramů.

Související obsah

Narození druhého mláděte byla opět velká sláva, samička Janita byla březí 683 dní, což je o více než šest týdnů více než minule.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz