Videoreportáž

S čínským mostem zahýbal vítr, kvůli vlnění byl uzavřen

V Čínském městě Chu-men zažili řidiči šok, když se pod jejich koly začal hýbat tamní most. Zní to děsivě, ale žádný strach. Most je konstruován tak, aby odolal zemětřesení a nezřítil se. Princip je v tom, že je most zavěšen, takže ve chvíli otřesů na sebe adaptuje jejich pohyb a je méně nebezpečný. Kvůli příliš větrnému počasí byl uzavřený a experti tvrdí, že konstrukce nebyla poškozená. Přestože je most ohebný a bezpečný, není situace o nic méně děsivá.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Muž postřelil v mexickém hotelu tři Kanaďany, jeden zemřel

Spor mezi hotelovými hosty v mexickém letovisku na karibském pobřeží nedaleko Cancúnu vyvrcholil střelbou. Tři kanadští turisté skončili v nemocnici, kde jeden z nich zemřel. Střelec je na útěku a hledá ho policie. Důvod hádky zatím strážci zákona nezveřejnili.

Krátká zpráva

Japonsko zasáhlo silné zemětřesení

Jihozápad Japonska zasáhlo zemětřesení o síle 6,6 stupně, informovala agentura Kjódó. Epicentrum zemětřesení se nacházelo u nejjižnějšího ze čtyř hlavních japonských ostrovů – Kjúšú. Na několika místech popraskalo vodovodní potrubí a objevily se i problémy s výpadky elektřiny. Žádné oběti na životech hlášené nejsou.

Píše se na Deník.cz