Domácí

Mateřské školy se vrací k běžnému provozu, ale se speciálními pravidly!

Během koronavirové krize se uzavřela většina mateřských škol. Fungovalo pouze 1,5 % z nich. Vyplývá to ze šetření České školní inspekce. V květnu jich plánuje znovu otevřít více než polovina. V Česku je přes pět tisíc školek.

Mateřská školka na pražském Barrandově se s nouzovým stavem uzavřela - a to i přesto, že se na ni vládní zákaz nevztahoval.

"Ne z toho důvodu, že jsme museli, ale protože jsme věděli, že se rodiče bojí a nechají děti doma, takže jsme měli zavřeno do konce března a celý duben, otevřeli jsme na začátku května s tím, že rodiče už nám psali, kdy otevřeme, že už se těší, že už si potřebují odpočinout od dětí," popsala učitelka Anita Frýdová.

Mateřská škola na Barrandově je tak jednou z více než 70 procent školek, které v květnu otevřely nebo to zatím plánují. Se situací se dokázaly popasovat samy a tak si vysloužily od České školní inspekce pochvalu.

"Tato situace umožnila nový pozitivní přístup ve vztahu mateřská škola a rodič. Vznikl vztah a spolupráce, která do té doby neprobíhala," zhodnotil ústřední inspektor České školní inspekce Tomáš Zatloukal.

Velmi důležité je podle Zatloukala to, že i přesto, že měla většina školek zavřeno, 9 z 10 z nich realizovalo nějakou vzdělávací nabídku pro své děti.

Související obsah

"Natáčely jsme jim s učitelkami videa, kde jsme je učily nové básničky, učily jsme je, jak se správně myjí ruce a tak dále," uvedla Frýdová.

V mateřských školkách neplatí povinnost nošení roušek. Učitelky dohlížejí na pravidelné mytí rukou, vše stále dezinfikují a při jídle děti rozsazují.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz