Domácí

Opilá matka vyrazila na nákup. Kojence nechala stát před obchodem

Značně posilněná alkoholem vyrazila v úterý večer v centru Prahy na nákup mladá matka s teprve dvouměsíčním miminkem v kočárku. Tu doprovázela její kamarádka, která byla v podobném stavu. Na chování žen upozornil strážníky muž, který projížděl okolo.

"Šestadvacetiletá žena zaparkovala kočárek před obchodem s potravinami v Hybernské ulici a společně s kamarádkou šla nakupovat. Z obchodu se pak doslova vypotácela, její doprovod se vzápětí ujal kočárku,“ informovala mluvčí městské policie Irena Seifertová.


Komunikace s matkou dítěte, která se sotva držela na nohou, byla podle strážníků velmi náročná a žena nedokázala reagovat na pokyny hlídky. Na otázku, kdy plakajícího chlapečka krmila naposledy, nedokázala odpovědět.

 

Související obsah


Strážníci u obou žen provedli dechové zkoušky. U 26leté ženy naměřili přibližně 2,19 promile, u její 38leté kamarádky hodnota ukázala 2,42 promile.


"Miminko převezli záchranáři do nemocnice, jeho matku si převzala pro podezření ze spáchání trestného činu přivolaná hlídka Policie ČR,“ dodala Seifertová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Slovensko chce prodloužit lockdown do 16. prosince

Celoplošný lockdown pro všechny by měl na Slovensku pokračovat ještě do 16. prosince, navrhuje tamější ministerstvo zdravotnictví. V pondělí to bude schvalovat vláda, informoval portál TVnoviny.sk. Potom by se uzávěra týkala už jen nenaočkovaných. Pro lidi s vakcinací nebo pro ty, kteří prodělali covid-19, by se část obchodů a služeb otevřela. Od 25. prosince by se přidaly i hotely, restaurace mají zůstat zavřené.

Krátká zpráva

Rakousko má nového kancléře

Dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer se v pondělí stal kancléřem Rakouska. V čele vlády nahradil Alexandera Schallenberga. Stal se tak třetím kancléřem za poslední dva měsíce. Schallenberg nahradil v této pozici 11. října Sebastiana Kurze. Ten skončil kvůli podezření z korupce. Poté, co Kurz z politiky odešel, rozhodl se rezignovat i Schallenberg.

Píše se na Deník.cz