Domácí

Žena se šla v šesti stupních projít. Batole se třáslo zimou a plakalo

Žena se šla v šesti stupních projít. Batole se třáslo zimou a plakalo
Zdroj: Getty Images

Brněnští strážníci se stali svědky velmi zneklidňující situace. V úterý kolem půlnoci uviděli při kontrole jižní části města ženu, která v kočárku vezla jen lehce oblečené dítě, přestože teplota dosahovala pouhých 6 °C. Žena byla navíc hrozně zmatená.

"Mladá matka vezla ve sportovním kočárku batole, které bylo přikryté lehkou dámskou bundou a obuté jen v sandálkách. Plačící chlapec se třásl zimou,“ informoval mluvčí městské policie Pavel Šoba.


Strážníci na nic nečekali a okamžitě zaběhli do služebního auta. Dítě následně zabalili do izotermické folie. Jeden ze zasahujících členů městské policie navíc pohotově sundal svou bundu a dítě oblékli také do ní, aby se více zahřálo.

Související obsah


Žena strážníkům odpovídala velmi zmateně a na dotaz, kam jede, uvedla adresu v opačném směru, než kterým jela. Navíc podle hlídky neměla pro dítě žádné jídlo, pití ani nic jiného.


"Přivolaní záchranáři převezli chlapce i s matkou sanitkou do Dětské nemocnice,“ dodal Šoba. Strážníci případ předali policistům a vyrozuměli také sociální pracovníky, kteří se případem budou dále zabývat.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz