Domácí

Známý režisér se tvrdě pustil do šéfa KSČM. Nechyběla sprostá slova

Známý režisér se tvrdě pustil do šéfa KSČM. Nechyběla sprostá slova
Zdroj: Profimedia

Známý český režisér Jan Hřebejk (Pelíšky, Šakalí léta, Pupendo) se na twitteru velmi nevybíravým způsobem pustil do předsedy KSČM a místopředsedy Sněmovny Vojtěcha Filipa. Neštítil se použít sprostá slova.

"Každý, kdo umožnil, aby prolhané, vlastizrádné, stbácké, zkur**né prase, bolševik Falmer, byl místopředseda našeho parlamentu, je vinen. Zástupce zločinecké organizace, která svoji zemi vždy jen zrazovala, devastovala a plenila, si dovolí z držky vypouštět lži o vážených občanech," napsal Hřebejk v pátek na sociální síti.

Na dotaz TN.cz, co ho k takto ostrému odsudku vedlo, Hřebejk poznamenal, že drzost komunistů podle něj přesáhla veškeré meze. "Vykládají výmysly a urážejí lidi bez jakýchkoli důkazů," míní filmař.

Doplnil, že "bolševikům narostla křídla a podle mého názoru takoví lidé patří před soud." Hřebejkův útočný tweet rozpoutal na sociální síti velkou diskuzi.

Související obsah

Zatímco část uživatelů s jeho vyhraněným názorem souhlasí a připojuje k němu virtuální podpis, jiní se do režiséra sami pustili. "Pane Hřebejku, raději točte filmy a do politiky nevstupujte debilními a vulgárními slovy, filmy umíte, politiku NE," napsal například J. Josef Effenberger.

Sám Vojtěch Filip na dotaz TN.cz, co na útok říká, odpověděl, že tweet nečetl. "Já většinu vulgárních útoků nekomentuji, protože to považuji za naprostou neschopnost věcně argumentovat a za duševní ubohost autora," vzkázal předseda KSČM.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz