Mirai

Zatím největší autokoncert v Česku! Kapela Mirai zahrála pro 500 aut

Česká skupina Mirai, která pochází z Frýdku – Místku, se jako první v České republice rozhodla uspořádat ne moc obvyklý koncert. I přes nemožnost vystoupit obvykle tak, jak jsou všichni zvyklí, si kapela našla cestu, jak fanouškům přinést nevšední zážitek.

 Do Dolních Vítkovic v Ostravě, kde se akce konala, mohli posluchači dorazit pouze v autech. "Chybí nám koncerty a vymýšlíme varianty, které jsou aktuálně možné," řekl frontman kapely Mirai Navrátil. V areálu vystoupila skupina s velkou světelnou show i s LED obrazovkami, aby fanoušci šou viděli i z aut, která stála dál od pódia. Zvuk si návštěvníci mohli naladit pouze přes rádiové vlny. "Když vystoupí z auta, čemuž chceme i trochu zabránit, vlastně nic neuslyší," vysvětlil Navrátil. Areál Dolních Vítkovic je pro podobnou akci jako stvořený, je to místo, ze kterého sálá festivalová atmosféra.

Fanoušci se rychle přizpůsobili novému stylu koncertu a bylo vidět, že si ho užívají! "Lidé troubili, blikali a dělali věci, na které nejsme zvyklí, a mám pocit, že byli hladoví po kultuře." řekl po koncertě frontman kapely. Z otevřených oken aut byl slyšet zpěv, vozidla se třásla a všichni se bavili. "Koncert pro auta jsem hrál poprvé v životě a bylo to nezapomenutelné, vidět jich 500, jak svítí, blikají, troubí. Bylo to něco nepopsatelného." doplnil člen kapely Tomáš Javůrek.

Díky vyprodanému prvnímu koncertu a omezení kapacity, aby byly dodrženy nařízené podmínky, se kapela rozhodla přidat druhý koncert následující den. A na malou ukázku před oficiálním sestřihem kapely se můžete podívat už teď.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Mirai

Důležité Události

Píše se na Deník.cz