Počasí

Užijeme si sluníčka, teploty překročí dvacítku. Víkend přinese déšť

Užijeme si sluníčka, teploty překročí dvacítku. Víkend přinese déšť
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Slunečné a teplé počasí vydrží i v začínajícím týdnu. Teploty budou stoupat přes 20 stupňů, ojediněle se vyskytnou přeháňky. O víkendu se mírně ochladí a bude pršet.

"V úterý přejde od severozápadu přes naše území slabá studená fronta, za ní se obnoví výběžek vyššího tlaku vzduchu, který postupně zeslábne a od západu začnou postupovat přes střední Evropu k východu frontální systémy," uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na svém webu.

V pondělí bude jasno až polojasno, k večeru na severu až oblačno. Teploty v noci mohly ojediněle v údolích klesnout až k nule, místy udeřily přízemní mrazíky. Přes den teploty vystoupají na 21 až 25 °C, v 1000 m na horách kolem 15 °C.

Také na úterý meteorologové předpovídají jasno až polojasno, během dne může ale oblačnosti přibývat a na severovýchodě Česka se ojediněle vyskytnou přeháňky. Noční teploty se budou pohybovat mezi 9 až 5 °C, ty denní mezi 20 až 24 °C.

Podívejte se na aktuální předpověď počasí:

Ve středu bude skoro jasno až polojasno, během dne se přechodně může zatáhnout. Mírně se ochladí, teploty přes den mají dosáhnout 17 až 21 °C, v noci spadnou na 8 až 4 °C.

Související obsah

I na čtvrtek předpověď počítá s polojasnou až skoro jasnou oblohou, přechodně bude až oblačno. Noční teploty klesnou na 7 až 3 °C, denní vyšplhají na 18 až 22 °C, na severovýchodě kolem 16 °C.

Pátek bude skoro jasný, až polojasný, od západu má ale oblačnosti přibývat a místy se objeví přeháňky nebo bouřky. Teploty v noci dosáhnou 8 až 4 °C, přes den 21 až 25 °C.

Výhled počasí na víkend ukazuje mírné ochlazení a občasný déšť nebo přeháňky na většině území. Noční teploty nejdříve vystoupají na 14 až 10 °C, poté znovu klesnou na 10 až 6 °C. Přes den se ochladí na 15 až 19 °C.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz