Domácí

V babyboxu našli čerstvě narozeného chlapečka. Nebyl ani ošetřený

V babyboxu našli čerstvě narozeného chlapečka. Nebyl ani ošetřený
Zdroj: Profimedia

Do babyboxu ve Vyškově někdo v pondělí večer odložil novorozeného chlapečka. Vážil 2380 gramů a na sobě měl jen dečku. Podle lékařů byl těsně po porodu. Dostal jméno Vladimír.

"Vladimír vstoupil do babyboxu ve Vyškově ve 23:05 těsně po porodu a na cestu dostal jenom deku, jinak byl nahý, pupečník neošetřený, váží 2 380 gramů a už se ohřívá," informoval zakladatel sítě babyboxů v Česku Ludvík Hess.

Chlapečka tak někdo do babyboxu ve vyškovské nemocnici přinesl v pondělí pozdě večer. Stal se tak osmým letošním a dohromady 207. děťátkem v babyboxu.

I Vladimír dostane zlatý dukát do kolébky od České mincovny, která penízek daruje všem takto odloženým miminkům počínaje tím 201.

Související obsah

Hess se rozhodl chlapce pojmenovat Vladimír po šéfovi firmy TOKOZ ve Žďáru nad Sázavou Vladimíru Chládkovi. Právě u tohoto podniku by se měl otevřít další babybox. Plánováno je to na 6. listopadu ve 12 hodin. "Ten den má pan továrník narozeniny," vysvětlil Hess.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz