Domácí

Rybáři se podařil životní úlovek! Chytil největšího kapra v historii

Největšího kapra v dějinách Česka chytil rybář na východě Čech. Kapřík měří 106 centimetrů a váží skoro 35 kilogramů. Pozoruhodné je, že stejný rybář ulovil stejnou rybu už před šesti lety. Poznal ji podle šupin. Kapří rekordman už je zpátky ve vodě.

"Byl to můj sen, chytit takovouhle rybu," přiznal rybářský rekordman Luděk Černý. Rekordní kapr vážil skoro jako dva pytle cementu, takže není divu, že ji Luděk, jinak chlap jako hora, sotva uzvedl.

Byl to záběr jako kterýkoli jiný a pak už to byl souboj, na jehož konci byla velká sláva. Ryba byla za pět minut venku. Měří 106 centimetrů a váží 34,5 kilogramu. Rekord padl o dvě kila. Většího kapra v Čechách a na Moravě ještě nikdy nikdo nechytil. Obr zabral na návnadu, která voní po jahodách.

Související obsah

Kaprovi prý chutná všechno, co krásně voní a co má jinou příchuť, než na co je zvyklý. Nebylo to poprvé, co Luděk Černý tohoto kapra chytil. Přelstít se mu ho podařilo před šesti lety. Tehdy vážila ryba o dvanáct kilogramů méně. Poznal ho na první pohled.

"Má šupiny u ocasu, u břišní ploutve má dvě šupiny do tvaru listu," přiblížil Luděk, jak "starého známého" poznal. Životní úlovek prý pan Černý nečekal, protože vody je rok od roku méně. Při lovu vsadil na zkušenosti, nástrahu umístil na mělčinu a vyšlo to. Kde ale kapr rekordman plave, to si rybář nechává pro sebe jako tajemství.

Související obsah

České vody jsou plné rybích obrů. Ví to i ostatní rybáři. Jeden takový jednoho z nich po hladině rybníka v Černé u Bohdanče tahal na gumovém člunu dvě a půl hodiny. Muž prohrál. Držet v rukách kapitální úlovek je snem snad každého kluka. A je jedno, jestli mu je třináct, anebo o čtvrt století víc.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Píše se na Deník.cz