Domácí

Kvůli Darkovu znovu zpřísní opatření. Kraj zakázal návštěvy v nemocnicích

Moravskoslezský kraj se rozhodl přistoupit k zákazu návštěv ve všech krajských sociálních a zdravotnických zařízeních. Důvodem je šíření nákazy koronaviru v Dole Darkov. Covid-19 se potvrdil u dalších 27 lidí.

Moravskoslezský kraj se rozhodl přistoupit s okamžitou platností k zákazu návštěv ve všech krajských sociálních a zdravotnických zařízeních, jako jsou nemocnice a domovy pro seniory.

Důvodem zákazu návštěv je zvyšující se počet nakažených zaměstnanců v Dole Darkov na Karvinsku. Podle informací krajských hygieniků se nákaza prokázala u téměř 150 z nich.

Pro přistoupení k razantním bezpečnostním opatřením se rozhodl Moravskoslezský kraj kvůli snaze zajistit maximální ochranu občanů z rizikových skupin.

Související obsah

"S koncem nouzového stavu není v kompetenci hejtmana ani krizového štábu opatření nařídit plošně na celém území regionu, veškeré kompetence jsou na Krajské hygienické stanici, přesto toto opatření doporučujeme i ostatním zřizovatelům a poskytovatelům v regionu," vyjádřil se k opatření hejtman Ivo Vondrák. Na video se podívejte ZDE:

Nákaza vypukla v dole již minulý týden. Do dnešního dne bylo pozitivně testováno téměř 150 zaměstnanců a rodinných příslušníků. Během víkendu proběhne další testování. Podle Pavly Svrčinové z krajské hygienické stanice bude testováno zhruba 1000 lidí.


Jaká je situace v dole Darkov? Podívejte se v reportáži TV Nova:

 

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz