Domácí

Petr Kramný přežil v cele s 23 muži. "Vidím světlo na konci tunelu," říká

O Petru Kramném slyšel snad každý z nás. Tento muž podle rozsudku soudu 30. července 2013 zabil elektrickým proudem svou ženu Moniku a dceru Klárku v Egyptě. Od začátku je ale případ plný nesrovnalostí a záhad. Krajské státní zastupitelství v Ostravě teď nařídilo znovu prošetřit postup znalců. Jak se Kramnému za mřížemi mírovské věznice ve světle nových událostí daří, jsme se zeptali Václava Peričeviče ze Spolku Šalamoun.

V případu Petra Kramného poukazuje spolek Šalamoun na nesrovnalosti ve vyšetřování, především pak v postupu soudních znalců. Kramnému tak svitla naděje na obnovu procesu.


"My jsme s Petrem Kramným v kontaktu celkem často, jezdíme ho i navštěvovat každé tři až čtyři měsíce na Mírov. Chceme mu i tou naší návštěvou dodat psychickou pohodu. Kvůli momentálním opatřením to zatím nejde, a tak si čas od času alespoň telefonujeme,“ říká Václav Peričevič.

Související obsah


Kvůli mnohým nesrovnalostem a záhadám v případu, Peričevič nepochybuje o tom, že Petr Kramný svou dceru a manželku v Egyptě elektrickým proudem nezabil. "Já sám jako otec tří dcer bych nikdy nedopustil, aby někdo ubližoval malé holčičce. Není to o nějaké víře nebo přesvědčení, ale o naprosto silných a exaktních datech a faktech, které za těch sedm let z případu vyplynuly,“ říká Peričevič.


Jak říká Peričevič, Petr Kramný je introvert. Pobyt ve vězení prý zvládá v rámci možností. Šance na obnovu procesu ho ale stále drží nad vodou. I když vězení Mírov není zrovna to nejpříjemnější místo na světě.


"Pamatuju si, když jsme tam byli poprvé po pravomocném rozsudku, tak tam na něj volali: dejte nám sem toho vraha. Vězeňská služba to ale zvládla profesionálně. Ve vazbě chodil Petr k psychologovi. Mezi tím, vznikla celá řada nových informací a argumentů, které i ti vězni vidí a tak tam nedošlo k žádnému většímu konfliktu,“ popisuje Václav Peričevič.

 

Související obsah


Co přesně říká Kramný na možnou obnovu procesu a jaký názor na něj měl vazební psycholog, zjistíte v rozhovoru s Václavem Peričevičem ze Spolku Šalamoun pod titulkem článku.

Spolek Šalamoun se zabývá obranou nespravedlivě stíhaných občanů. Poukazuje na justiční pochybení. Převážně se případy týkají stížností na postup orgánů činných v trestním řízení, nesmyslnost uvalení vazby, dlouhodobý pobyt ve vazbě, stížností na nespravedlivé odsouzení a na postupy soudu. Spolek tak pomohl případy objasnit a díky tomu i propustit nevinné jako Lukáše Nečesaného, Jana Eliáše nebo třeba Jaroslava Schindlera a Tomáše Čepuru.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz