Praha

Na pražském Žižkově praskl vodovod, voda se valila ulicemi

Havárie na vodovodním řadu způsobila ve čtvrtek večer na pražském Žižkově dopravní komplikace. Krátce poté, co došlo k prasknutí potrubí v ulici Chelčického, zaplavila voda a bahno přilehlé komunikace. Dopravní podnik musel v návaznosti dočasně omezit provoz na dvou linkách.

K havárii došlo kolem půl desáté večer u křižovatky ulic Prokopova a Chlečického. Proud vody vyvěrající z narušeného potrubí vytvořil na místě kráter o rozměrech zhruba 2 x 2 metry. Voda sebou brala zeminu a kamení a zanášela tak blízké ulice.

Na místo ihned vyrazili pracovníci vodovodů a kanalizací, kterým se po několika desítkách minut podařilo únik zastavit. Provoz v zasaženém místě museli strážníci dočasně odklánět na objízdnou trasu.

Související obsah

„Na Olšanském náměstí praskl vodovodní řad, dochází k masivnímu úniku vody a propadl se kus vozovky ulice Prokopova. Místu se raději vyhněte. Jsme ve spojení s PVK. Je pravděpodobné, že dojde k odstávce vody, uvedl na svém facebookovém profilu starosta Prahy 3 Jiří Ptáček. Později informace upřesnil s tím, že odstávka nebude nutná, nicméně v okolí Olšanského náměstí může dojit se snížení tlaku. Přinejmenším v jednom případě došlo podle jeho slov k proniknutí vody do sklepních prostor.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Praha

Důležité Události

Píše se na Deník.cz