Domácí

Za vraždu manželky v restauraci v Rychnově si muž odsedí 14 let

Rychnovem nad Kněžnou otřásla loni v červenci vražda ženy v restauraci na náměstí, kterou měl spáchat bývalý novinář – manžel zavražděné. Incident nyní potvrdil i soud, který muže odsoudil ke 14 letům ve vězení.

Odsouzený si podle rozhodnutí soudu za vraždu, která se udála loni v červenci v Rychnově nad Kněžnou, odsedí 14 let ve vězení, původně mu hrozilo odnětí svobody i na 18 let. Obě strany si ponechaly lhůtu na odvolání, rozsudek je nepravomocný. Muž také musí vyplatit náhradu pozůstalým.

Miloslav D. se měl 11. července 2019 večer sejít s manželkou v restauraci v Rychnově nad Kněžnou. Řešit měli údajně rozvod, který manželka požadovala. Odsouzený měl doufat, že se mu podaří manželku ještě přesvědčit.

K tomu měla původně sloužit i zbraň, u soudu ale Miloslav D. vypověděl, že ji chtěl použít při odmítnutí proti sobě, střelbu na manželku si údajně nepamatuje.

Související obsah

Po vraždě se k tragédii vyjádřily i tři děti, které po ženě zůstaly. Otec je prý dlouhodobě psychicky týral, že má zbraň se dozvěděl zbytek rodiny jen několik týdnů před vraždou. Dokonce rodina podala na policii trestní oznámení, ale než bylo vyšetřeno, došlo k vraždě.

Na reportáž TV Nova o začátku soudu se můžete podívat ZDE:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz