Domácí

Muži vybuchla v tašce podomácku vyrobená pyrotechnika. Přišel o ruku

V Brně na Staré osadě došlo v pátek dopoledne k explozi. Jednašedesátiletému muži vybouchla v tašce přenášená a doma vyrobená pyrotechnika. Následkem výbuchu přišel kvůli devastujícímu zranění o ruku.

Zdrojem exploze měla podle informací TN.cz být skleněná lahev, v níž se měla nacházet podomácku vyrobená pyrotechnika. Co s domácími dělobuchy muž zamýšlel a zda je sám vyrobil, není jasné. Pozadí celého incidentu vyšetřují policisté.

"Na Staré osadě došlo k výbuchu podomácku vyrobené pyrotechniky. Jednašedesátiletý muž má poraněnou ruku, ta zranění jsou devastující. Nikdo další nebyl zraněn. Jde o poměrně frekventované místo. Zjišťujeme další okolnosti, především to, jak se muž k výbušné látce dostal a jakým způsobem. Muž je aktuálně v péči lékařů," řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Související obsah

Stav zraněného muže je stabilní, ruku, ve které držel tašku s pyrotechnikou, se však zachránit nepodařilo. V době, kdy na místo exploze dorazili záchranáři, byla 61letá oběť výbuchu stále při vědomí.

"Ošetřili jsme pacienta v souvislosti s údajným výbuchem skleněné lahve. Těžce si poranil horní končetinu. Převezli jsme jej k další péči do Fakultní nemocnice u svaté Anny," řekla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Výbuch také krátce zastavil provoz tramvajových linek 2 a 3. Podle mluvčí brněnského dopravního podniku Hany Tomaštíkové tramvajová doprava v úseku stála 20 minut. Namísto tramvají vyjížděly autobusy. Provoz byl posléze plně obnoven.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policisté v Torontu zastřelili muže, který byl spatřen s puškou poblíž základní školy

Policisté v Torontu během zákroku zastřelili ve čtvrtek muže, který se pohyboval s puškou poblíž základní školy v oblasti Scarborough Port Union, informuje The Guardian. Svědci řekli místním médiím, že slyšeli tři výstřely a pak viděli, jak se policie pokouší muže ve věku kolem 20 let oživit. "Policie byla konfrontována jednotlivcem a kvůli okolnostem, které následovaly, jsou nyní předmětem vyšetřování SIU (Zvláštní vyšetřovací jednotka), mám zakázáno dále diskutovat o tom, co se stalo," řekl šéf torontské policie James Ramer. Několik škol v bezprostřední blízkosti incidentu bylo uzavřeno.

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz