Videoreportáž

Technologická revoluce! Robot dokáže pást ovce

Farmář z Nového Zélandu se rozhodl, že využije té nejmodernější technologie pro farmaření. Automatizovaný robopes od společnosti Rocos se běžně využívá pro činnosti, které mohou být pro člověka nebezpečné a fyzicky namáhavé, ale v tomto případě dostalo jeho využití nový rozměr. Kromě chůze po schodech, překonávání krkolomného terénu, otevírání dveří a dalších dovedností, se teď jeden z mechanických pomocníků prohání po horách a pase ovce.

Své uplatnění má i v časech koronavirové epidemie. Například Singapur umístil speciální verze těchto robotů do parku Bishan-Ang Mo Kio, kde pomocí štěkání upozorňují osoby, které stojí moc blízko sebe, aby pamatovaly na rozestupy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Novým brněnským biskupem se stal Pavel Konzbul

Papež František ve čtvrtek jmenoval nového brněnského biskupa. Tím se stal dosavadní pomocný biskup Pavel Konzbul. Informovalo o tom brněnské biskupství na svém webu. Nahradí tak Vojtěcha Cikrleho, který byl ve funkci od roku 1990.

Krátká zpráva

Bývalý rektor Zima bude kandidovat na prezidenta

Exrektor Univerzity Karlovy a profesor Tomáš Zima se rozhodl, že bude kandidovat na post prezidenta republiky. Potvrdil to redakci TN.cz. "Rozhodl jsem se tak proto, že celý život pomáhám lidem jako lékař, učím studenty a kolegy a vedl jsem také velké instituce. Rád bych, aby naše země byla spokojená, bezpečná a bez extrémů," řekl Zima.

Píše se na Deník.cz