Zahraničí

Ze všech stran jsem slyšel křik, všude byly plameny, popsal přeživší nehodu v Karáčí

Světem v pátek otřásla strašlivá tragédie, v Karáčí se zřítilo letadlo s 98 lidmi na palubě. Podle všeho se stroj zřítil při pokusu o opětovné přistání. Jako zázrakem dva lidé leteckou havárii přežili, jeden z nich popsal strašlivé okamžiky.

Letadlo mělo přistát v Karáčí v pátek odpoledne, krátce předtím ale zmizelo z radarů. Na palubě v té době bylo 98 lidí, letadlo spadlo do obydlené oblasti. Podle BBC bylo zatím potvrzeno 97 obětí, příčina havárie je stále neznámá.

V letadle cestoval i Muhammad Zubair, který podle BBC utrpěl jen lehčí zranění. Podle něj se letadlo pokusilo přistát, to se ale nepovedlo, o 10 až 15 minut později se zřítilo.

"Nikdo si nebyl vědom toho, že by mělo letadlo spadnout, piloti ho řídili velmi jemně," popsal Zubair okamžiky před katastrofou. Během nehody ztratil vědomí, pak se mu ale naskytla hrůzná zkušenost.

"Ze všech stran jsem slyšel křik. Dětí i dospelých. Viděl jsem jen plameny. Neviděl jsem nikoho, slyšel jsem jen jejich křik," popsal BBC Zubair.

Související obsah

"Poté, co jsem si rozepnul pás, jsem uviděl světlo, tak jsem šel za ním. Musel jsem skočit asi tři metry, abych se dostal do bezpečí," doplnil Zubair.

Nové záběry pádu letadla, které se zřítilo v Pákistánu:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz