Naše Česko

Sdílené kanceláře ožívají. Poslouží při pracovním jednání i večírku

Sdílené kanceláře ožívají. Poslouží při pracovním jednání i večírku
Zdroj: TN.cz

Pražské holešovické centrum Business Link Visionary zůstalo otevřené i v době krizového stavu. Zatímco za probíhajících opatření je využívalo pouze 5 až 10 % klientů, po zhruba dvou měsících se do jejich multifunkčních kanceláří začíná znovu vracet život. "Základním standardem se stává bezpečnost poskytovaných služeb, která je současně hnací silou evoluce probíhající v tomto segmentu," říká Jana Gerhátová ze společnosti Business Link.

Prostory Visionary slouží klientům v rámci širokého spektra využití. Jsou stvořené pro reprezentativní oběd s obchodním partnerem, firemní večírek i společný teambuilding. Podle vyjádření společnosti řada zaměstnavatelů považuje za bezpečnější i ekonomičtější variantu využít flexibilních sdílených kanceláří než vlastních kapacit. Jde o cestu, jak snížit náklady.

"V pondělí 18. května bylo v našich prostorech Visionary nejvíce nájemců od počátku pandemie. Tendence k návratu vyplývá také z průzkumu mezi našimi klienty. Ti se hodlají vrátit k normálnímu provozu v horizontu nejbližších dnů, maximálně týdnů," tvrdí Jana Gerhátová ze společnosti Business Link.

Související obsah

Nezbytná hygienická opatření jsou pro řadu společností důvodem, proč pracovní jednání či týmové akce přesouvají do sdílených prostor, které společnost Business Link právě za tímto účelem poskytuje. Mohou tak ušetřit na vlastním provozu a uspořené peníze investovat jinde. Prostory je možné využít také jako klasické kanceláře.

Business Link, stejně jako jiné společnosti, však v posledních dvou měsících pandemie rovněž zažila citelné ztráty. Přestože provoz nebyl přerušen, flexibilní kanceláře holešovického centra využíval jen zlomek obvyklé klientely. "I přesto, že jsme přijali mnohá hygienická opatření, byl pokles docházky nájemců do našich prostor výrazný, přes 90 %," říká Gerhátová.

Související obsah

Nyní se však život do prostor společnosti opět vrací. Aby svým klientům vyšla společnost Business Link co nejvíce vstříc, plánuje v souladu s novými pravidly provozu provést dle vedení společnosti evoluční změny. Rozhodnutí padlo na základě průzkumu mezi klienty. Ke změně dojde zejména v pravidlech používání společných prostor. Důraz bude kladen zejména na bezpečnost a flexibilní kanceláře získají vlastní přístupové cesty.

"Těší nás zpětná vazba našich klientů, kteří zdůrazňují, že se u nás cítí bezpečně. Oceňují dosud přijatá opatření a přímo hovoří o ochotě vrátit se. Vědí, že oddělené kancelářské prostory vytvářejí něco jako dobře chráněnou pevnost, která jim poskytuje bezpečné a pohodlné pracovní podmínky i v této neobvyklé době," dodává Gerhátová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz