Domácí

Provozovatelé hotelů a kempů se těší na hosty. Krize jim dala zabrat

Nejtvrdší zásah v historii, tak hodnotí rekreační a turistické oblasti nucenou dvouměsíční odstávku, kterou způsobila pandemie koronaviru. A proto se právě teď všichni, kterých se zastavení provozu a služeb v turistice dotklo, budou snažit o nový začátek. Už v pondělí se znovu mohou otevřít hotely nebo autokempy.

Dva měsíce byl život v Česku ochromen, už v pondělí začínají ale provozy startovat. Sportovní resort v Dolní Moravě tratil už náhlým uzavřením sjezdovek v březnu. Na letní sezonu jsou nachystáni, i když dvouměsíční uzavírka znamená obrovské ztráty.

Provozovatelé spočítali, že o jeden měsíc kratší zimní sezona je připravila o celý zisk. Už teď je obsazenost na letní měsíce kolem 80 procent. Podobná situace je i v Krkonoších. Hoteliéři doufají v letní sezónu snů. Horské atrakce a lanovky jsou po revizích znovu v provozu, a vyvezou na hřebeny i kola nebo koloběžky.

Související obsah

"Doporučujeme koupit jízdenky online přes internet a pak už jít jen k turniketu s mobilem v ruce," radí Zina Plchová ze Ski areálu Černá Hora – Pec. Na jižní Moravě, vyhlášené vinařské oblasti, se opět otevřou vinné sklípky. Vinaře Karla Otáhala z Hustopeč stály zrušené rezervace na degustace jmění.

"Jsme připraveni i co se týče desinfekce, hygienických potřeb. Myslím, že to bude pozvolně, jak si všichni myslí, že se to otevře a všichni se nahrnou, tak to určitě tak nebude," říká Otáhal.

Související obsah

A pak tu bude ještě jedna výrazná změna, venku už se nebudou nosit roušky. Zcela na hřebík je ale ještě pověsit nemůžeme. Například v nákupních centrech, nebo na místě s větší koncentrací lidí, budou pořád povinné.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zástupci Finska a Švédska podali přihlášky do NATO

Švédský velvyslanec u NATO Axel Wernhoff a jeho finský protějšek Klaus Korhonen ve středu krátce po osmé hodině ráno předali v centrále Severoatlantické aliance přihlášky svých zemí do NATO, informovala švédská stanice SVT. Ty předtím podepsali ministři zahraničí obou zemí. Schválit je nyní musí všech 30 členů. Turecko už dříve avizovalo, že bude proti.

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz