Domácí

Oteplení se nedočkáme! Deštivé počasí bude pokračovat i nadále

Ani v tomto týdnu se slunečného počasí nedočkáme. Do Česka bude podle předpovědi proudit studený a vlhký vzduch. Teploty se budou pohybovat okolo 20 stupňů. O víkendu pak bude přibývat oblačnosti a také srážek.

"Po přední straně tlakové výše nad Britskými ostrovy k nám bude nadále proudit chladný a vlhký vzduch od severozápadu až severu. Ve čtvrtek přejde přes naše území k jihovýchodu okluzní fronta,“ uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na svém webu.

V pondělí bude oblačno až zataženo. Během dne se na většině území objeví přeháňky nebo občasný déšť. Odpoledne se mohou objevit ojediněle také bouřky. Noční teploty se budou pohybovat mezi 10 až 6 °C, přes den teploty vyšplhají až k 15 °C, na jižní Moravě až k 17 °C.

Hrady a zámky lidé navštěvují za každého počasí. Více informací v reportáži: 

Související obsah

Také v úterý meteorologové předpovídají oblačno, ojediněle se mohou vyskytnout také přeháňky. Přes den teploty vystoupají na 17 °C, ráno a v noci klesnou na 5 až 9 stupňů.

Ve středu předpověď počítá s oblačnou oblohou. Odpoledne a večer bude oblačnosti ještě přibývat. Noční teploty klesnou na 8 až 4 °C, přes den se vyšplhají na 17 až 21 °C.

Rovněž ve čtvrtek bude zpočátku oblačno až zataženo, místy bude také pršet. Během dne budou přeháňky ustupovat. Teploty přes noc spadnou na 11 až 7 °C, přes den mohou dosáhnout až 18 °C.

Pátek bude polojasný až oblačný, ojediněle s přeháňkami. Přes den teploměr ukáže 14 až 18 °C, v noci teplota klesne až na 5 °C.

Také o nadcházejícím víkendu bude podle předpovědi polojasno až oblačno. Od východu bude postupně přibývat oblačnosti a srážek. Noční teploty spadnou až na 4 °C, přes den budou dosahovat 19 °C.

Počasí bude přát houbařům. Více informací se dozvíte v reportáži: 

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz