Koronavirus

Sprint o zdraví. Nemocnice dohánějí operace, které zhatila pandemie!

Nemocnice kvůli koronaviru odkládaly plánované operace i odborná vyšetření. Teď se k nim zpátky vracejí a dohánějí skluz. Třeba v olomoucké fakulní nemocnici kardiologové slouží i v sobotu.

O 200 výkonů a 450 hospitalizací méně než plánovala, vykázala kardiologická klinika v Olomouci do poloviny letošního května. Kvůli pandemii nemocnice odkládala neakutní výkony a vyšetření.

"Jsme si vědomi toho, že nemocnice nyní potřebuje obnovit plný servis pro pacienty a naplnit počty výkonů, které logicky chybějí. Proto na naší klinice organizujeme sobotní mimořádné směny nad rámec běžných pracovních povinností," vysvětluje mluvčí olomoucké fakultní nemocnice Adam Fritscher.

Související obsah

Do konce června by tak třeba právě olomoucké kardiocentrum mělo provést všechny operace, jež bylo nuceno odložit. "Například v sobotu 23. května jsme v rámci směny provedli celkem patnáct výkonů. Díky pochopení a nasazení lékařů, sester a dalšího personálu se tak nadstandardně vypořádáváme se vzniklou situací," těší Fritschera.

Zdravotnická zařízení teď musejí přizpůsobit režim s ohledem na epidemiologická a hygienická opatření. Osvědčuje se využití jednodenního režimu. To znamená, že pacient ráno přijde a tentýž den po výkonu odchází domů. Nebo telemedicína, kdy lékař kontroluje stav pacienta na dálku s využitím moderních technologií.

pez, Barbara Hanousek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Nová německá vláda chce vytvořit Spojené státy evropské

Přeměna Evropské unie na federální Spojené státy evropské bude jednou z priorit nastupující německé vlády Olafa Scholze, upozornil list The Telegraph. O změnu smluv o Unii se má zasazovat budoucí ministryně zahraničí Annalena Baerbocková. Reformu EU má kabinet v koaliční smlouvě a podporují ji všechny tři zúčastněné strany, tedy SPD, FDP i Zelení.

Krátká zpráva

Na Táborsku spadl na koleje strom

Provoz na trati v koridoru do Českých Budějovic je přerušen. Mezi Střezimíří a Sudoměřicemi u Tábora spadl na koleje strom. Místo vlaků jezdí na místě náhradní autobusová doprava. Omezení bude trvat celé dopoledne, oznámila Pražská integrovaná doprava na twitteru.

Píše se na Deník.cz