Krimi

Prodej koloběžky se strašlivě zvrtl. Střílelo se, zasahovala policie!

Prodej koloběžky se strašlivě zvrtl. Střílelo se, zasahovala policie!
Zdroj: TN.cz

Opravdu nevídaný konflikt řeší od neděle olomoučtí policisté. Jablkem sváru se stal prodej koloběžky. Transakce ovšem záhy přerostla ve výbušnou hádku. Při té se střílelo, došlo ke zraněním a situaci museli vyřešit až muži zákona.

Vše se odehrálo v neděli odpoledne před nákupním centrem Šantovka v Olomouci. A podle zjištění policistů za vším stála elektrokoloběžka.

"Tu měla přítelkyně třicetiletého majitele prodat dvěma mužům ve věku 38 a 47 let. Po prodeji si měl dosavadní majitel s koloběžkou ještě zajet na nákup. Po návratu na místo ji však odmítl vydat," popsal začátek konfliktu policejní mluvčí František Kořínek.

A vzápětí se strhla hádka. "Při té původní majitel koloběžky vytáhl airsoftovou pistoli a na oba protivníky měl z blízkosti mířit a několikrát i vystřelit. Poté se koloběžky zmocnil a pokusil se s ní z místa utéct," přiblížil další momenty Kořínek.

Související obsah

Únik se ale nezdařil a přetahování o odrážedlo pokračovalo. Horké hlavy uklidnili až přivolaní policisté. "Při incidentu došlo ke zranění nejstaršího z mužů po úderu pažbou pistole do hlavy a druhého kupujícího po střele kuličkou do pravé nohy. Přivolání zdravotníků k ošetření krvácejících zranění však oba odmítli. Při střelbě došlo také k poškození skleněné výplně vstupních dveří nákupní galerie," vyjmenoval policejní mluvčí.

Policisté útočícího mladíka podezírají ze tří různých trestných činů - výtržnictví, poškození cizí věci a pokusu o ublížení na zdraví. V případě odsouzení tak může za mřížemi strávit až tři roky života.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz