Domácí

Lékař si přivoněl k chilli, málem zemřel! Sanita přijela v poslední chvíli

Lékař na jihu Moravy málem zemřel poté, co si přivoněl k sazenici chilli papričky. Záchranná služba pro něj přijela na poslední chvíli.

Lékař na pálivé papričky nikdy alergickou reakci neměl, pravidelně je konzumuje bez nejmenších následků. Alergie se ale může projevit v jakémkoliv věku. Stačilo, aby letmo přičichl k rostlince chilli, kterou jeho manželka sázela na záhon.

Během chvilky se u muže projevila velmi silná alergická reakce. Otekly mu dýchací cesty a z posledních sil zavolal sanitku. Život mu zachránil tým vyškovské záchranky. Lékař okamžitě nasadil adrenalin a muže, který upadal do bezvědomí přivedl k životu. Po nasazení léků proti alergii se stav pacienta okamžitě zlepšil.

Související obsah

Paprika patří mezi silné alergeny, ale pojídání chilli je obecně zdraví prospěšné. Každoročně se pořádají i soutěže v pojídání nejpálivějších papriček. Podle průzkumů pálivé papričky prospívají mimo jiné kardiovaskulárnímu systému.
 

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Píše se na Deník.cz